Letné smoothie – marhuľa, hurmikaki

Letné smoothie – marhuľa, hurmikaki

Zaujímavý tip na svieže letné smoothie, ktoré si určite spravíte aj viackrát 😉 Je nenáročné na prípravu a chutí naozaj výborne. Budeme k nemu potrebovať najmä ovocie dostupné v lete (marhule) a hurmikaki. 

Súčasťou tohto smoothie je aj hurmikaki. Je to výborné ovocie, ktoré pôsobí detoxikačne na obličky a je dobre znášané aj ľudmi s rôznymi zdravotnými problémami – napr. kardiologickými alebo tráviacimi, alebo onkologickými. Je to výborný opmocník aj na odbúravanie stresu a urýchlenie metabolizmu, takže by sme sa mu nemali vyhýbať. Ak vám hurmikaki zachutí, je výborná správa, že niektoré jeho odrody si môžeme vypestovať aj doma, ideálne v skleníku, alebo zimnej záhrade (keďže toto nieje záhradkársky blog, pre viac info kuk správne stránky o pestovaní 🙂 )

kaki

Síce na prvý pohľad možno vyzerá ako nedozretá paradajka, v skutočnosti má jemnú konzistenciu a chuť podobnú kombinácii žltého melóna s jablkom a ešte niečím ( v tomto má možno niekto iný názor, ale tá chuť je tak skvelá, že ju neviem inak popísať 🙂 ) Samozrejme, len v prípade, že je ovocie už zrelé – je tmavšej farby a mäkké. Ak by ste náhodou kúpili nedozreté, keďže sa k nám dováža spravidla zo stredomoria, takéto situácia môže nastať – treba ho jednoducho nechať nejakú dobu v nádobe so zrelým ovocím, ideálne domácim, napríklad jablkami. Keď bude mať správnu farbu a mäkkosť, je vhodné na konzumáciu. Konzumovať ho môžete celé vrátane šupky, ktorá je taktiež plná živín, ale treba ju určite dobre umyť pod tečúcou vodou.

Ingrediencie:

  • 1 hurmikaki
  • 3-4 marhule
  • cca 150ml kokosového mlieka (napr z DM, nieje nutné z konzervy)
  • 1PL brezového cukru alebo medu
  • 1KL chia semiačok

Postup: 

  1. Hurmikaki nakrájame na menšie kúsky – môžeme celé,okrem menšieho tmavého stredu. Taktiež nakrájame aj marhule.
  2. Všetky suroviny vrátane tých z bodu 1. vložíme do mixéra a rozmixujeme
  3. Prelejeme do pohára, ozdobíme podľa toho, čo máme po ruke a podávame 🙂

TIP: Pomery si kľudne môžete trochu moeniť v závislosti od vašich preferencií 🙂

Dobrú chuť!

Ak ste receptík vyskúšali budem rada za každú spätnú väzbu či už pomocou kontaktného formulára,alebo na maili 🙂